کاربرد حوله خشک کن در حمام

کاربرد حوله خشک کن

مجموعه ساختمانک در مقاله امروز به کاربرد حوله خشک کن می‌پردازد. در زندگی نوین امروز، سعی و تلاش شده است تا آسایش و راحتی افراد به بهترین شکل ممکن تامین شود. این مورد در تمام جهات زندگی مشاهده می‌شود. توجه به راحتی و آسایش افراد به حدی قابل توجه است که این اهمیت به داخل سرویس‌های بهداشتی و حمام نیز، کشیده شده است.

دیگر از آن حمام‌های سرد و نمناک سنتی و قدیمی خبری نیست. بزرگترها و کوچکترها حمام را به عنوان یک اجبار نمی‌بینند و با آرامش تمام، اقدام به نظافت خود می‌کنند. اگر حوله خشک کن را به عنوان یکی از امکانات کاربردی معرفی کنیم، اغراق نکرده‌ایم. کاربرد این محصول در زندگی امروز بسیار زیاد است که در صورت استفاده از آن، بهره‌های فراوانی متوجه افراد خواهد شد. به همین ترتیب استفاده از آنها به یکی از ضروری‌ترین وسیله‌ها در حمام تبدیل شده است.

حوله خشک کن چیست؟

حوله خشک کن‌ها در شکل ظاهری شباهت زیادی به رادیاتورها دارند. به همین خاطر، گاهی به آنها رادیاتور حوله‌ای نیز، گفته می‌شود. البته بهتر است بدانید ظاهر جذاب این وسیله‌ها، کاربرد حوله خشک کن در حمام را دوچندان کرده است. زیرا که علاوه بر گرم کردن فضای حمام به عنوان یک نوع اکسسوری زیبا در حمام مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک حوله خشک کن برای عملکرد درست و اصولی خود، از موتورخانه برای گرم کردن آب استفاده می‌کند. زمانی که آب گرم شده در لوله‌های حوله خشک کن جریان پیدا کند، به مراتب محیط حمام نیز گرم می‌شود. آنها هیچ جای اضافی در حمام به خود اختصاص نمی‌دهند. با نصب حوله خشک کن در یک گوشه از فضای خالی حمام، می‌توانید نهایت بهره وری را از آن داشته باشید.

انواع حوله خشک کن از نظر انرژی مصرفی

حوله خشک کن‌ها در میزان مصرف انرژی، با یکدیگر تفاوت دارند. به بیان ساده‌تر، با استفاده از رادیاتورهای حوله‌ای برقی و هیدرونیکی مصرف انرژی نیز، متفاوت خواهد بود.

حوله خشک کن برقی

کاربرد حوله خشک کن برقی زمانی پررنگ‌تر خواهد بود که دسترسی به لوله‌های آب گرم در مکان مورد نظر بعید باشد. در این صورت از انرژی برق برای نصب حوله خشک کن استفاده می‌کنند. در این نوع اتصال، چون صحبت از انرژی برق شده است پس نیاز به پریز برق داریم. در این صورت، بهتر است نصب این وسیله را در کنار پریزهای برق مورد توجه قرار دهیم. البته اگر مکان نصب آن در قسمت بیرونی‌تر از حمام مانند رختکن لباس‌ها باشد، مطلوب‌تر خواهد بود.

به بیان ساده‌تر، 180 متر با وان و یا دوش فاصله داشته باشد. دلیل این تاکیدات به خاطر افزایش امنیت در حمام است زیرا به هر حال با برق، سر و کار داریم. در ساختمان‌هایی که افراد نمی‌توانند به پکیج دسترسی داشته باشند، می‌توان از وجود حوله خشک کن نیز بهترین بهره را به دست آورد. به عنوان مثال در یک اتاق که از بخاری در آن استفاده شده است می‌توان حوله خشک کن را جایگزین کرده و علاوه بر گرمای مطبوع، لوکس شدن مکان را نیز، بالا برد.

نحوه کارکرد حوله خشک کن برقی به این صورت است که بعد از دریافت انرژی برق آن را به انرژی گرمایی تبدیی می‌کند سپس توسط سیم‌های سیلیکون سبب گرم شدن میله‌های حوله خشک کن می‌شود. حداکثر حرارت ایجاد شده از طریق حوله خشک کن برقی 100 تا 150 وات خواهد بود. علاوه بر تمام اینها، نصب حوله خشک کن برقی بسیار راحت و آسان است چرا که نیاز به لوله کشی در آن وجود ندارد.

انواع حوله خشک کن از نظر انرژی مصرفی

حوله خشک کن های هیدرونیکی

در طرف مقابل، حوله خشک آبی یا هیدرونیکی قابل توجه است. همانطور که از نام آن معلوم است، در این نوع حوله خشک کن، وجود لوله‌ کشی، اهمیت بالایی دارد. این لوله کشی به سیستم مرکزی پکیج متصل خواهد شد. درست مانند پکیج، در این وسیله نیز، گردش آب، باعث تولید گرمای مورد نیاز خواهد شد. در بسیاری از ساختمان‌های مدرن می‌توان با یک تیر، دو نشان زد و با استفاده از همان سیستم پکیج، حوله خشک هیدرونیکی را نیز، راه انداخت.

اگر بخواهیم مهمترین مزیت و کاربرد حوله خشک هیدرونیکی را بیان کنیم، پخش گرمای مطلوب و سریع بلافاصله پس از روشن شدن آن است. بر خلاف حوله خشک کن برقی، این نوع حوله خشک کن را می‌توان در بخش‌های مختلف حمام نصب کرد. نصب آن نیز، به روش عمودی و افقی قابل توجه است. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که اگر در فصول گرم سال بخواهید از آن استفاده کنید، قطع آب می‌تواند مشکلاتی برای این حوله خشک کن به وجود آورد.

کاربرد حوله خشک کن

با توجه به تعریف حوله خشک کن، حال وقت آن رسیده است تا به کاربرد حوله خشک کن اشاره کنیم:

1- یکی از اولین کاربردهای حوله خشک کن، گرم کردن محیط و فضای داخل حمام است. علاوه بر گرم کردن فضای حمام، یک کاربرد اصلی هم دارند و آن هم، خشک کردن حوله و لباس‌های شسته شده در حمام است.

2-  به این مورد توجه داشته باشید که محیط حمام یک مکان پر رطوبت و نمناک است. محیط دارای رطوبت، امکان رشد قارچ‌ها را میسر می‌کند. همین مورد باعث شده تا استفاده از حوله خشک کن‌‌ها اهمیت زیادی داشته باشد. چرا که، با وجود این وسیله‌های پرکاربرد، هیچ نم و رطوبتی در داخل حمام باقی نمی‌ماند که مستعد رشد قارچ و میکروب باشد.

3- زیبایی و جذابیت حوله خشک‌ کن‌ها، قابل توجه است. در این شرایط، فضای حمام نیز، لوکس و مدرن دیده می‌شود.

4- افراد می‌توانند در هر مکان و فضا بسته به علاقه خود از وجود آن، بهره مند شوند. به عنوان مثال، ورودی‌های ساختمان، اتاق خواب کودکان و آشپزخانه‌ها نیز جزء مکان‌هایی هستند که از این وسیله پرکاربرد در آنها استفاده می‌شود.

5- حوله خشک کن از لحاظ اقتصادی نیز، به صرفه است. به عنوان مثال، هزینه استفاده از رادیاتورها بسیار زیاد است و دردسرهای نصب و اجرای آن نیز بیشتر است.

6- حوله خشک کن با توجه به جنس متفاوت آن، طرفداران بیشتری دارد. نوع شیشه‌ای، آلومینیوم و استیل سه متریال کاربردی برای آنها هستند. همین قابلیت باعث شده تا بیشتر افراد، علاقه زیادی به استفاده از آن در فضاهای مختلف داشته باشند.

7- کاربرد حوله خشکن‌ها زمانی بیشتر می‌شود که بدانید آنها، نوع برقی و هیدرونیکی دارند که افراد می‌توانند با توجه به موقعیت منزل و سلیقه خود اقدام به نصب هر یک از آنها نمایند.

مزایای حوله خشک کن در حمام

اولین و مهمترین مزیت حوله خشک کن، وزن سبک آن است که می‌توان آن را به راحتی حمل و نقل کرده و در هر مکانی مورد استفاده قرار داد. سازگاری با دکوراسیون داخلی و حتی افزایش جنبه زیبایی محیط از مزیت‌های دیگر آن است. فولادی بودن جنس برخی از حوله خشکن‌ها باعث شده است تا قابلیت نگهداری گرما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و انتقال آن نیز، راحت‌تر باشد.

مزیت مهم بعدی، این است که صرفه بالایی در مصرف انرژی دارند. استفاده از آنها در مکان‌های کوچک باعث می‌شود تا برای یک اتاق کوچک هزینه نصب رادیاتور را از بین برد. مزیت حوله خشک کن‌ زمانی چند برابر خواهد شد که متوجه شوید با هر نوع آب در منطقه‌های مختلف، سازگاری دارند. با این حساب، حتی اگر در منطقه‌ای از کشور زندگی می‌کنید که آب نامتعادلی دارد باز هم می‌توانید از امکانات و قابلیت‌های حوله خشک کن، بهترین استفاده را داشته باشید. در آخر، قیمت پایین و مناسب حوله خشک کن‌ها نسبت به رادیاتورها است که باعث شده تا محبوبیت بالایی در بین افراد پیدا کند. 

مزایای حوله خشک کن در حمام

نکات مهم در انتخاب حوله خشک کن

با توجه به اینکه که کاربرد انواع حوله خشک کن با توجه به اندازه، محل نصب، متراژ محل نصب و ارتفاع متفاوت خواهد بود. اگر موافق باشید به توضیح هر یک از اینها می‌پردازیم.

توجه به اندازه

مهمترین نکته‌ای که باید در افزایش کاربرد حوله خشک کن به آن توجه داشته باشید، مکان مورد استفاده از آن است. کاربرد آنها زمانی بیشتر خواهد شد که با توجه به وسعت حمام یا مکان‌های دیگر، از این وسیله محبوب استفاده کنید. با توجه به اندازه حمام حوله خشک کن‌های مختلفی وجود دارند.

استفاده از یک حوله خشک کن کوچک در یک مکان محدود هم از لحاظ اقتصادی و هم از جنبه زیبایی قابل توجه است. حمام یک فضای کوچک و محدود دارد. به همین دلیل منطقی‌تر آن است که از این محصولات در اندازه کوچکتر استفاده کنید. در یک حمام که مساحت 6 متر مربع دارد از حوله خشک کن‌های 50 در 50 و 50 در 60 استفاده می‌کنند. این میزان، کوچکترین اندازه برای یک حوله خشک کن است.

محل نصب

همانطور که می‌دانید معمول‌ترین محل نصب حوله خشک کن، در فضای حمام است. اما در مکان‌های دیگر خانه هم می‌توان از آن استفاده کرد. حال، چون ما فضای حمام را مورد توجه قرار می‌دهیم. با این حساب برای افزایش کاربرد حوله خشک کن به این مورد توجه داریم که این وسیله محبوب را در منطقه سرد حمام نصب کنیم.

نصب آن روی دیواری که به محل بیرونی وصل می‌شود، بهترین کار ممکن است. به نظر می‌رسد، نصب حوله خشک کن در کنار درب و پنجره مناسب‌تر باشد. البته مواردی چون، نوع لوله کشی، ابعاد حوله خشک و وسعت مکان نیز، در نصب، تاثیرگذار خواهند بود. مورد مهم بعدی این است که در زمان نصب حوله خشک کن به فاصله آن از دیوارها و کف حمام توجه داشته باشید. وجود فاصله ده متری از هر طرف ایده‌ال خواهد بود.

متراژ محل نصب

همانطور که قبل‌تر هم گفته شد؛ متراژ محل نصب نیز در این امر، تاثیر زیادی دارد. اگر می‌خواهید کاربرد حوله خشک کن به طرز چشمگیری افزایش یابد، پس به این نکته مهم توجه داشته باشید. چنانچه در مطلب قبلی مطالعه کردید اگر متراژ مکان استفاده شش متر باشد، استفاده از حوله خشک کن، پنجاه در پنجاه کافی خواهد بود.

بهتر است بدانید که میزان لوله‌های حوله خشک کن با توجه به وسعت حمام مورد توجه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید برای یک اتاق 8 متری اندازه 60 در 60 حوله خشک کن را در نظر بگیرید. اگر مکان مورد استفاده بیشتر از 14 متر است می‌توانید از حوله خشک کن 120 در 80 استفاده کنید.

ارتفاع

کاربرد حوله خشک کن با توجه تمام جنبه‌های مرتبط با این وسیله پرکاربرد دچار تغییراتی می‌شود. به عنوان مثال، اگر ارتفاع آن حداقل 110 و حداکثر 140 سانتی‌متر از کف باشد، بعد از کف سازی تغییر کرده و به 90 تا 120 سانتی‌متر خواهد رسید. با این حساب، توجه به این موارد مهم خواهد بود. البته توجه به این نکته ضروری است که مقدار ذکر شده برای حوله خشک کن‌های با اندازه متعادل، مناسب خواهد بود. در صورتی که ارتفاع حوله خشک بسیار زیاد باشد این مقدار تا 100 سانتی‌متر هم خواهد رسید.

خرید حوله خشک کن از ساختمانک 

در پایان امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما عزیزان مفید بوده باشد.اگر تمایل به خرید حوله خشک کن دارید می‌توانید از مراکز معتبر در زمینه فروش این محصولات، قیمت دقیق و مشخص به دست آورید. یکی از مجموعه‌های معتبر و فعال در این زمینه، مجموعه ساختمانک است. مشاوران موجود در مجموعه آماده هستند تا اطلاعات دقیق و اصولی در خصوص کاربرد حوله خشک کن و قیمت آن به مشتریان عزیز ارائه دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *