تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری

در مقاله امروز به موضوع شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری می‌پردازیم و نکات مهم این شیرها را مورد توجه قرار می‌دهیم. این نکات شامل، کاربرد، مزایا و تفاوت‌ها خواهد بود. زمانی که یک ساختمان بنا می‌شود نیاز به شیرآلات، مهمترین مواردی است که باید به آن توجه شود. تولید شیرآلات مدرن و کاربردی باعث راحتی و آسایش افراد شده است.

به نحوی که استفاده کنندگان از آن می‌توانند علاوه بر شستشوی معمول و عادی، با حرکت کاربردی شیر، هر قسمت از سینک را در محدوده شستشو قرار دهد. شیر شاوری و شیرآلات فنری نمونه‌ای از شیرهای مدرن آشپزخانه که امروزه مورد توجه قرار گرفته‌اند و کارایی مضاعفی دارند.

شیر شاوری چیست؟

یک نمونه از شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری، شیر ظرفشویی شلنگدار یا pull-out است که شلنگ‌های مناسب دارند. وجود این شلنگ‌ها باعث می‌شود که علاوه بر شستشوی ظروف، بتوان انواع قابلمه‌های بزرگ را نیز، مورد شستشو قرار داد. حتی در زمان تمام شدن کار شستشو می‌توان شیر را به قسمت‌های مختلف سینک و شانه ظرفشویی حرکت داد تا آن قسمت‌ها نیز، تمیز شوند.

شیر ظرفشویی شاوری از طریق مکانیزم شلنگ بلند، حرکت مناسبی انجام می‌دهد. کشش موجود در شلنگ شیرهای شاوری، باعث می‌شود تا بلافاصله پس از اینکه کار شما با آن تمام شد، به حالت قبلی خود برگردند. وزنه شاوری این کشش را ایجاد می‌کند. اگر نگاهی به پایین سینک بیندازید، مطمئنا وزنه شاوری را مشاهده خواهید کرد.

شیر شاوری چیست

کاربرد شیر شاوری

کاربرد شیر شاوری بیشتر برای آشپزخانه‌ها و سینک‌های با ابعاد کوچک و محدود است. چرا که با دست بازتر می‌توانید کار شستشو و نظافت را انجام دهید. البته این سخن بدین معنا نیست که نمی‌توان از آنها در خانه‌های بزرگ و آشپزخانه وسیع استفاده کرد. اتفاقا طراحی مدرن و لوکس شیر ظرفشویی شاوری باعث شده است تا با استفاده از آن، مدرنیته خاصی به محیط بخشید.

این مدل اهرمی برای پر کردن قابلمه به منظور جوشیدن و یا کتری به همین منظور، مناسب خواهد بود. شما می‌توانید بدون اینکه قابلمه یا کتری را به داخل سینک هدایت کنید، آنها را روی کابینت قرار داده و آب مورد نیاز را پر کنید. این کار از طریق حرکت دادن شلنگ شیرهای شاوری به داخل آن انجام می‌شود.

مشخصات ظاهری شیرآلات شلنگدار

در خصوص مشخصات ظاهری شیر ظرفشویی شلنگدار می‌توان به این نکته توجه کرد که شکل ظاهری شیرها در زمانی که آن را مشاهده می‌کنید همانند شیرهای معمولی است اما اگر قسمت خروجی آب یا شلنگ آن را با دست گرفته و به سمت بیرون حرکت دهید متوجه خواهید شد که از جایی که به آن متصل شده کنده خواهد شد و در جهات مختلف به حرکت درمی‌آید.

طول شلنگ حداقل پنجاه و حداکثر نود سانتی‌متر است. چنین میزان کاربردی و مناسب باعث شده است تا شیر شلنگدار در جهات مختلف سینک به حرکت درآید. این حرکت چرخش 360 درجه را فراهم می‌کند.

پیشنهاد مطالعه : کاربرد حوله خشک کن در حمام

مزایای شیرآلات شلنگدار

شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری، مزایای قابل توجهی دارند که در ادامه به بررسی مهم ترین آن ها می پردازیم.

1- اولین و مهمترین مزیت آنها، کاربردی بودن چنین شیرهایی است. شما دوست دارید ابزاری که با آن کار می‌کنید به یک نقطه ثابت متصل باشد و امکان کار راحت و آسان را از شما سلب کند یا اینکه مطابق با عملیات مورد نیاز شما حرکت کرده و آزادی عمل بیشتری برای‌تان فراهم کند؟ مسلما پاسخ، فراهم بودن امکانات لازم و کاربردی است.

2- مزیت مهم بعدی که برای شیر شاوری مطرح می‌باشد این است که با توجه به کاربردی که دارند، جای کمتری به خود اختصاص می‌دهند. طراحی و ایده خلاقانه‌ای که برای این شیرها به کار رفته است باعث می‌شود تا افراد، آزادی عمل بیشتری در هنگام استفاده از آن داشته باشند. چرخش دایره‌ای این شیرها نیز مزیت آن‌ها را دوچندان کرده است. این مزیت چرخشی باعث می‌شود تا بتوان شلنگ را با استفاده از وزنه شاوری حرکت داد و به هر منطقه یا ظروفی که تمایل به شستن آن دارید بگیرید.

3- از مزایای دیگر شیرهای شاوری در بحث شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری می‌توان به این اشاره کرد که خیس شدن زیر کتری یا قابلمه را در هنگام پر کردن به صفر می‌رسانند. زیرا با استفاده از شیرهای معمولی که امکان حرکت ندارند، زیر ظرفی که داخل سینک برای پر کردن قرار می‌گیرد، خیس شده و بعد از انتقال به روی گاز، امکان اینکه شعله روشن شده خاموش شود، زیاد است. بهتر است،سایز و ارتفاع سینک ظرفشویی خود را قبل از خرید به مشاوران موجود در این زمینه اطلاع دهید. آنها بدون شک می‌توانند راهنمایی‌های مطلوبی برای شما انجام دهند.

شیرآلات فنری چیست؟

در بحث شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری، موضوع شیر ظرفشویی فنری یا pull-down قابل توجه خواهد بود. این نوع شیر نیز،مانند شیر شاوری کاربرد بالایی در نحوه شستشو دارد. علمک موجود در شیر ظرفشویی فنری بلند بوده و انعطاف بیشتری به واسطه فنر دارد. دوام و استحکام فنر موجود در آن بسیار بالا است.

به منظور استفاده از آن، بهتر است از بخشی که آب خارج می‌شود گرفته شده و به سمت پایین کشیده شود. در این صورت، آزاد شدن علمک از گیره به آسانی انجام می‌گیرد. درست است که علمک موجود در شیرهای فنری مانند شیرهای شاوری، چرخش دایره‌ای ندارند. اما این محصول نیز، می‌تواند بهتر از شیرهای عادی و معمولی عمل کند.

شیرآلات فنری چیست

مزایای استفاده از شیرآلات فنری

شیر ظرفشویی فنری نیز، مانند شیرهای شاوری، استفاده آسان و کاربرد قابل توجهی دارند. این شیرها از لحاظ مدرنیته و جذابیت، طرفداران بالایی به خود اختصاص می‌دهند. اختصاص فضای زیاد یکی از مشکلات چنین شیرهایی است که به خاطر علمک بلند آن است. پاشش آب در شیرهای فنری با وجود دکمه‌های متفاوت بر روی آن، آزادی عمل بیشتری برای کاربر خواهد داشت.

این نوع پاشش، صرفه جویی مصرف آب به دنبال دارد. البته اگر سینک ظرفشویی شما ارتفاع زیادی دارد بهتر است از این نوع شیرها استفاده کنید. در غیر این صورت با پاشش و اسپری زیاد آب، احتمال خیس شدن لباس‌های شما وجود دارد.

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری

با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری می‌توان موضوع تفاوت‌ها را مطرح کرد. مسلما اگر قبل از خرید، تفاوت‌های مهم و قابل توجه این شیرها را بدانید خواهید توانست یک انتخاب درست و ایده‌ای داشته باشید. پس اگر موافق باشید به 8 مورد از تفاوت‌ شیرهای شاوری و فنری بپردازیم.

1- در بحث تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری، می‌توان به این نتیجه رسید که شیرآلات شلنگدار دارای فیکسچر می‌باشند تا نازل و شلنگ بر روی آن نصب شود. این قابلیت باعث حرکت دورانی و سهولت شستشو می‌شود. به این ترتیب که در هنگام شستشو
شلنگ را از جای خود خارج کرده و شستشو را در مکان‌های مختلف، سینک ادامه می‌دهید. به بیان ساده‌تر، مانور و چرخش 360 درجه در شیرهای شاوری بیشتر از شیرهای فنری است.

2- کاربری شیرهای شاوری نسبت به نوع فنری شناخته‌شده‌تر و وسیع‌تر است. چرا که با قابلیت متفاوت آن، علاوه بر امکان شستشوی ظروف، امکان پر کردن آسان و راحت قابلمه و کتری در روی کابینت و جایی تقریبا دورتر از سینک فراهم می‌شود.

3- اگرچه شیرهای فنری، علمک بلند دارند اما طول لوله‌ها در آن‌ها کمتر بوده به حدی که می‌توانند تنها سینک ظرفشویی را مورد شستشو قرار دهند.

4- استفاده از شیرآلات شاوری برای افرادی که از درد کمر رنج می‌برند، مناسب است زیرا نیازی به آویزان شدن در سینک نیست. در این صورت افراد شلنگ شیر را آن جدا کرده و به ظرف مورد نظر می‌رسانند.

5- کاربری شیرهای شاوری یا همان شلنگدار برای افرادی که فرزند کوچک در خانه دارند نیز، مناسب است. چرا که مهار و کنترل یک کودک چند ماهه در هنگام حمام کردن سخت است. با این حساب، بسیاری از والدین از سینک، به این منظور استفاده می‌کنند. در این صورت کاربردی بودن شیرهای شاوری به کمک آنها آمده و یا حرکت دادن آن می‌توانند کودک را به خوبی کنترل کرده و شستشو دهند.

6- شیرهای شاوری برای آشپزخانه و سینک‌های کوچک مناسب هستند. در حالی که شیرهای فنری گزینه مناسبی برای سینک‌ها و آشپزخانه‌های کوچک نخواهند بود.

7- در خرید شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد خرید شیرهای فنری را دارید باید عمق سینک ظرفشویی شما بیشتر باشد. ذکر این  مورد به خاطر پاشش آب در این نوع شیرآلات است. در صورتی که شیرهای شاوری چنین نیستند.

8- اگر بخواهیم در خصوص طول عمر و دوام شیرهای شاوری و فنری صحبت کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که دوام و طول عمر شیرهای فنری بیشتر از نوع شاوری است. دلیل آن هم این است که در شیرهای شاوری به دلیل حرکت زیاد نازل، امکان شکستن آن بیشتر است. البته بهتر است بدانید این مشکل در نوع جدید شیرهای شلنگدار با تعبیه قفل مغناطیسی رفع شده است.

قیمت شیرآلات آشپزخانه شاوری و فنری

در مقایسه قیمت شیرآلات آشپزخانه شاوری و فنری نیز، می‌توان به این نتیجه رسید که شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری، قیمت تقریبا یکسانی دارند. البته امکان دارد تفاوت جزئی در ارتباط با تولیدکنندگان و برندهای مختلف وجود داشته باشد. این تفاوت قیمت‌ها با توجه به وجود امکانات در هر یک از این شیرها خواهد بود.

به عنوان مثال، امکان دارد در تولید شیرآلات شاوری از لامپ‌های LED به منظور روشنایی در زمان شستشو بهره گرفته شود. در این صورت شیرهای شاوری، مسلما قیمت بیشتری نسبت به شیرهای دیگر و شیرهای فنری خواهند داشت.

خرید شیرآلات بهداشتی از ساختمانک

مشاوران و کارشناسان مجموعه ساختمانک آماده هستند تا پاسخ تمام سوالات شما درباره خرید شیرآلات بهداشتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیارتان قرار دهند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما شماره های 021-88036334 و 09126955535 در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *