چطور سرویس بهداشتی مدرن داشته باشیم؟

سرویس بهداشتی مدرن

در صورتی که به دنبال ایجاد تغییر و تحولی در فضای سرویس بهداشتی خود هستید و قصد طراحی سرویس بهداشتی مدرن را دارید، با ما همراه باشید. چون در ادامه به بررسی نحوه ی طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن را خواهیم پرداخت. برای رقم زدن تغییرات بزرگ، فقط کافی است که به جزئیات توجه کنید. اگر آماده ی یک تغییر مدرن در سرویس بهداشتی خود هستید، ما در ادامه به شما می گوییم که چگونه می توان با رعایت برخی نکات ساده، سرویس بهداشتی لاکچری را طراحی نمایید.

چطور یک سرویس بهداشتی مدرن داشته باشیم؟

روش های زیاد و مدل های گوناگونی برای طراحی یک سرویس بهداشتی مدرن و چشم نواز وجود دارند. بیشتر مردم دوست دارند که روز خود را در یک فضای آرامش بخش شروع و به پایان برسانند. با در نظر گرفتن این موضوع توجه به دکوراسیون سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

سرویس بهداشتی به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های داخلی هر خانه و یا محیط های کاری به حساب می آید. به همین خاطر علاوه بر رعایت بهداشت آن باید به صورت خیلی جذاب و زیبا طراحی شود. برای طراحی سرویس بهداشتی مدرن برخی نکات و اصولی وجود دارند که باید آن ها را رعایت کرد. در ادامه به بررسی نکات مختلف و اصولی که باید در طراحی سرویس بهداشتی رعایت شوند، می پردازیم:

  • ساده سازی
  • باز نگهداشتن فضا
  • کاربردی کردن فضا
  • سبز نگه داشتن فضا

ساده سازی فضا:

برای طراحی سرویس بهداشتی مدرن، نیازی به جزئیات اضافه و غیر ضروری نمی باشد، چون ممکن است فضای سرویس بهداشتی را بی نظم و شلوغ نشان دهند. در طراحی مدرن، خطوط صاف و ساده از کاربرد بسیار زیادی برخوردار هستند. چون این خطوط موجب ایجاد جلوه ای ساده و شیک به عناصر به کار رفته می شوند.

پس در طراحی سرویس های بهداشتی مدرن باید این اصل رعایت شود. فضای سرویس بهداشتی را بیش از حد با اکسسوری ها و دکوری ها پر نکنید. حد امکان سعی کنید شوینده ها و لوازم بهداشتی را در داخل کابینت های روشویی و یا قفسه های درب دار بچینید.

چطور یک سرویس بهداشتی مدرن داشته باشیم

باز نگه داشتن فضا:

سرویس بهداشتی مدرن را پلان باز طراحی کنید. چون پایه و اساس کلی که برای سرویس بهداشتی مدرن وجود دارد، طراحی پلان باز می باشد. بیشتر سرویس های بهداشتی از فضای کوچکی برخوردار هستند، با این وجود برخی از افراد اقدام به استفاده از حداکثر فضا را دارند. این امر منجر به ایجاد فضایی شلوغ و به هم ریخته می شود. عناصری که برای استفاده در این فضا انتخاب می شوند باید
موجب ایجاد فضایی آرامش بخش شوند.

تمیز نگه داشتن فضا:

تمیز نگه داشتن فضا یکی دیگر از معیارهایی می باشد که طراحان و معماران در طراحی سرویس بهداشتی آن را در نظر می گیرند. برخی از وسایل و متریال هایی هستند که با ظاهر براقی که دارند، برای رسیدن به این هدف کمک می کنند. ساده ترین کار برای داشتن ظاهری تمیز، استفاده از روشویی های کابینت دار در این فضا می باشد.

کاربردی کردن فضا:

از دیگر مواردی که در طراحی سرویس بهداشتی مدرن باید رعایت شود، کاربردی کردن فضا می باشد. به این صورت که فضای طراحی شده از نورپردازی مناسبی برخوردار بوده و تمامی لوازم مورد نیاز در دسترس باشند. همین طور استفاده و تمیز کردن آن هم راحت باشد. هر سبکی که برای طراحی سرویس بهداشتی مدرن انتخاب می شود، نباید مانع کاربردی بودن آن شود.

سبز نگه داشتن فضا:

در طراحی سرویس بهداشتی مدرن، می توان با قرار دادن گیاهان خانگی در دکوراسیون حمام و دستشویی، فضا را از یکنواختی در آورد. چون سبز نگه داشتن فضای سرویس های بهداشتی به فضا بافت و شخصیت می افزاید. با اضافه کردن گیاهان خانگی، احساس آرامش را در فضای خود افزایش دهید. سرویس های بهداشتی به دلیل فضای محدود و کوچکی که دارند، انتخاب گیاهان برای آن جا کمی چالش برانگیز می شود.

در این شرایط از گیاهان بزرگ و بلند قامت نمی توان استفاده کرد. بهترین و مناسب ترین گزینه برای این فضا انتخاب گیاهانی است که از سقف آویزان شوند و یا از طبقه ای به حالت آویز قرار داده شوند. از جمله گزینه های مناسب برای گذاشتن گیاه، طاقچه های پنجره ها می باشد. به خصوص گیاهان در این فضاها می توانند نور کافی را دریافت کنند.

نحوه ی طراحی سرویس بهداشتی مدرن و کوچک

امروزه در طراحی سرویس های بهداشتی، شاهد استفاده از سبک های مدرن و مینیمال هستیم. طراحان و معماران ساختمانی، برای این که طراحی دکوراسیون داخلی واحد های آپارتمانی، مطابق با سلیقه ی مشتریان باشد و آن ها نبود فضای کافی را زیادی احساس نکنند، سعی در بیشترین استفاده از حداقل فضای موجود را دارند.

به این صورت که آن ها طراحی های خود را به گونه ای بهینه سازی می کنند تا کمترین فضای موجود، بیشترین کاربرد را داشته باشد. امروزه عناصر زیاد و به روزی طراحی و تولید شده اند که اگر به خوبی آن ها را بشناسید و در دکوراسیون خود استفاده کنید، می توانید سرویس بهداشتی خود را به صورت زیبا و مدرن دکوراسیون نمایید.

از جمله ی این لوازم و عناصری که در سرویس بهداشتی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند می توان به آینه های لمسی، توالت فرنگی های وال هنگ، روشویی های کابینتی ایستاده، شیر آلات توکار، فلاش تانک توکار و … اشاره کرد.

نحوه ی طراحی سرویس بهداشتی مدرن و کوچک

انتخاب روشویی کابینتی مناسب:

در طراحی سرویس بهداشتی مدرن، این روزها از دو مدل روشویی استفاده می شود. یکی از روشویی ها، بدون پایه و استوانه ای می باشد. روشویی مدل بدون پایه برای فضاهایی که کوچک هستند گزینه ی مناسبی است. مدل های استوانه ای هم برای سرویس های بهداشتی بزرگ بیشتر استفاده می شوند. استفاده از روشویی کابینتی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد.

یکی از مزیت های این محصول در این است که می توان وسایل بهداشتی را از قبیل دستمال توالت، مایع سفید کننده و خمیر دندان و … را در داخل آن قرار داد. در انتخاب جنس روشویی کابینتی باید سعی کنید به سراغ جنس هایی بروید که در مقابل انواع مواد شوینده و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار باشند. البته در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که انتخاب جنس روشویی کابینتی بستگی به میزان بودجه ای دارد که برای خرید کنار گذاشته اید.

پیشنهاد مطالعه : کاربرد حوله خشک کن در حمام

انتخاب کاشی و سرامیک مناسب:

متداول ترین کف پوش های مورد استفاده در طراحی دیوار و کف سرویس بهداشتی مدرن، کاشی و سرامیک می باشد. انتخاب رنگ ها و طرح های کاشی ها کاملا سلیقه ای است. اصول و منطق خاصی برای انتخاب رنگ ها و طرح های کاشی وجود ندارد. ولی به صورت کلی در طراحی سرویس های بهداشتی مدرن از طرح های بسیار شلوغ و رنگ های تند و زننده استفاده نمی شود.

با انتخاب رنگ هایی با تن سرد می توانید سرویس بهداشتی مدرن تری طراحی کنید. تا جای ممکن سعی کنید در انتخاب رنگ به سراغ رنگ های روشن بروید و از رنگ های تیره دوری کنید. رنگ های خنثی و سرد موجب انتقال آرامش بیشتر به دیگران می شود.
استفاده از طرح های برجسته سه بعدی می تواند موجب ایجاد جلوه ای خیره کننده در سرویس بهداشتی مدرن شما شود.

در طراحی سرویس های بهداشتی مدرن، مدل کاشی و یا سرامیکی که برای آن انتخاب می شوند، بهتر است از نوع براق باشد. چون مدل های صیقلی و براق موجب انعکاس نور شده و فضا را بزرگتر نشان می دهند.

استفاده از توالت فرنگی:

در اکثر طراحی های سرویس بهداشتی مدرن، از سرویس فرنگی در کنار سرویس سنتی استفاده می شود. چون امروزه بیشتر مردم استفاده از توالت فرنگی را به سرویس سنتی ترجیح می دهند. برخی از افراد هم هستند که به دلیل زانو دردی که دارند، از توالت فرنگی استفاده می کنند. توالت فرنگی وال هنگ در عین سادگی، بسیار شیک است.

این نسل از توالت فرنگی ها هیچ تماسی با سطح زمین نداشته و به دیوار وصل می شوند. این توالت فرنگی ها فضای کمتری را نسبت به توالت فرنگی های ایستاده اشغال می کنند. به دلیل این لوله کشی این سرویس در دیوار مخفی می باشد، جلوه ای شیک و مدرن ایجاد می کند. سرویس های فرنگی علاوه بر این که برای سلامتی کمک می کند، زیبایی و جلوه ی مدرنی به سرویس می بخشد.

استفاده از شیرآلات توکار:

در طراحی سرویس بهداشتی مدرن از شیرآلات بهداشتی توکار استفاده می شود. چون استفاده از شیرآلات توکار، زیبایی خیره کننده ای به محیط می بخشد. در این نوع شیرآلات، لوله ها و اتصالات دیده نشده و در داخل دیوار قرار می گیرند. تنها نکته ای که در استفاده از این شیرآلات وجود دارد، این است که از کیفیت مغزی شیرآلات توکار اطمینان کافی را باید حاصل کنید، چون در غیر این صورت با نشتی آب مواجه خواهید شد.

استفاده از فلاش تانک توکار:

یکی دیگر از عناصری که در طراحی سرویس بهداشتی مدرن استفاده می شود، فلاش تانک توکار می باشد. استفاده از فلاش تانک های توکار موجب اشغال فضای کمتری شده و موجب بهینه سازی فضای سرویس بهداشتی می شود. فلاش تانک ها در واقع همان سیفون های رایج هستند که در بیشتر سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

فلاش تانک های توکار در مقایسه با فلاش تانک های روکار به دلیل این که مخزن آب آن در داخل دیوار قرار دارد، صدای کمتری را تولید می کنند. همین طور فلاش تانک های توکار موجب اشغال فضای خیلی کمتری می شوند. فلاش تانک به وسیله ی یک پنل کلیدی کوچک، که بر روی دیوار نصب می شود، قابل کنترل می باشد. از فلاش تانک های توکار می توان هم برای سرویس های فرنگی استفاده کرد و هم برای سرویس های سنتی.

در پایان چنانچه به دنبال تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی خود می باشید برای تهیه تمامی عناصر ذکر شده در این مقاله می توانید با کارشناسان فروشگاه ساختمانک در تماس باشید. این فروشگاه تمامی لوازم مورد نیاز شما را تهیه می کند که همین امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 88036334-021 و 09126955535 در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *